fengshuiІдеї, вираженням яких служать символи інь і ян, надзвичайно важливі для саду в дусі фен-шуй, де вашим наміром буде досягнення рівноваги між будинком і садом, з одного боку, і рослинністю - деревами, травами, квітами - і структурними елементами, з іншого.
Доріжки, що з'єднують дім і сад, повинні представляти собою криву або зигзагоподібну лінію (але ні в якому разі не повинні петляти, інакше ци може виявитися «пов'язаної»), а мозаїка з каменю або гальки на доріжках або патіо повинна сприяти проясненню двуединства інь і ян.


Якщо ви вирішили, що у вас в саду буде місток, наприклад, через струмок або над ставком, поставте арочну конструкцію.
Рекомендуються також стіни з цегли або дерев'яні екрани, які об'єднують воєдино будинок і сад. Принципи фен-шуй припускають прорізи в стінах, просвіти між екранами для символічного відображення різниці між Небом і Землею, а також для уподібнення символів інь і ян.
Такі стіни-прикраси (хаоцян) можуть бути двох типів: з отвором химерної форми, за яким видно навколишній світ, або ж з прорізом, звідки відкривається вид на ретельно продуманий ландшафт, - для створення ефекту розширюється простору.
Невеликий павільйон (або альтанка) з круглими і квадратними вікнами теж сприятиме току «дихання життя».
Скульптури символічних тварин, що використовуються китайцями багато століть, сприяють ци. Такі відомі по своїй причетності до фен-шуй створення, як дракон і черепаха, виступають союзниками природної енергії і двоїстих - двуединых - сил.

Джерело  uhod.com.ua